facebook tracking

Supportexpert på Vimla

Vimla är en lite annorlunda mobiloperatör. Vi ägs av Telenor, men vi drivs av våra medlemmar. Låter det intressant? Det är det. Vi vill ha människor som brinner för det dem gör och som tror på Vimlas grundidé – "att allt blir lite bättre om man gör det tillsammans". Det är viktigt att känna så, speciellt i en så konkurrensutsatt bransch som vår. Vi drivs av snabb och användarvänlig förändring (även på måndagar). Vi är en liten mobiloperatör som gillar att tänka stort.


Vi sitter på Vimlas kontor vid Slussen och jobbar med att hjälpa Vimlas medlemmar genom skriven kommunikation. Du är Vimlas röst mot våra medlemmar och på samma sätt blir du medlemmarnas röst mot Vimla. I supporten kommer du lära känna våra medlemmar och vad som är viktigt för dem, och med den kunskapen kommer vi tillsammans utveckla Vimla.

Våra medlemmar är enormt viktiga för oss och därför vill vi ta hand om dem så bra som möjligt, därför ställer vi väldigt höga krav på att kunna kommunicera med och hålla våra medlemmar nöjda. Det är bra om du har med dig administrativ erfarenhet in i rollen och du har och lätt för att sätta dig in i nya IT-miljöer och system.

Som person är du är engagerad och nyfiken till ditt sätt, en problemlösare helt enkelt. Du är positiv, noggrann, driven och stresstålig. Du är administrativt effektiv och gillar att arbeta i ett högt tempo. För att vara lyckosam i denna roll behöver du ha förmågan att balansera effektivitet och noggrannhet.

Lön och anställningsvillkor

Månadslön, heltid. 6 månaders provanställning. Arbetstiden är 8-17 på vardagar.

Apply for this job

Or, know someone who would be a perfect fit? Let them know!

Working @ Vimla

In essence, we like to think of ourselves as a small team with huge dreams. We’re honestly convinced that we’re onto something really good here. Our team is a mixed bunch with all kinds of complementing super-powers. We're passionate about what we do and we love to work closely with each other, transparently and collectively.

At Vimla you'll develop your skills both on within your specialty but also on the bigger picture. You'll find yourself involved in the whole chain from conception to completion, regardless of what the job description reads. We strongly believe that makes us better.

Already working at Vimla?

Let’s recruit together and find your next colleague.

email
@vimla.se
Teamtailor

Applicant tracking system by Teamtailor